Hotelovým hostům nabízíme bohaté snídaně, které zajišťuje Restaurant Chateau Petit formou švédských stolů v čase 7:00 - 10:00 hod. O víkendech do 10:30 hod. Specialitou naší kuchyně jsou především vlastní produkty od pečiva přes jogurt až po uzeniny. Dále se soustředíme na lokální suroviny a dostatečný výběr ovoce i zeleniny. Vždy máme připravenou studenou, teplou, sladkou i slanou variantu snídaně. Nad běžný rámec si můžete objednat vejce benedikt, francouzské tousty či čerstvé vafle s ovocem a domácí šlehačkou. Výbornou kávu vám připraví náš automat, nechybí široký výběr čajů a samozřejmostí jsou 3 druhy ovocných džusů. Každý den si můžete zpestřit začátek dne sektem a o víkendových pobytech i domácím likérem. Snídani si můžete vychutnat i na terase u bazénu. A pokud chcete snídat na pokoji, k dispozici je room service.

Chléb

Při jeho přípravě používáme 11 let starý kvásek od našeho italského kamaráda pekaře Antonia Carlini. Každý den pečeme 6 – 8 pecnů. Pro zajímavost můžeme zmínit, že do těsta přidáváme koření černucha, nazývané též černý kmín, které se používá na dálném východě nejen jako koření do pečiva.

Jogurt

Na jeho výrobu používáme jogurtovač i probiotické kultury z naší mateřské společnosti ESSENS se sídlem v Brně. Jeho výroba trvá přibližně 8 – 12 hodin a taktéž ho chystáme každý den. Doporučujeme jej promíchat s naší marmeládou nebo podávat s pečenou domácí granolou nebo vaflemi.

Naše pomazánky a rillettes

Při jejich výrobě používáme právě zmiňované šlehané máslo nebo tvaroh. Přidáváme vždy pouze čerstvé bylinky z naší zahrady.

Máslo

Každé ráno šleháme čerstvé máslo, a to pouze s přidáním mořské soli Maldon. Doporučujeme vyzkoušet třeba jen s kouskem domácího pečiva a vychutnat si tak jemnost másla v kombinaci s křupavým kváskovým chlebem.

Sádlo a Škvarky

Na vepřové sádlo používáme maso od pana Reháka z Čejkovic z jeho vlastní bourárny. Připravujeme presované škvarky, které ještě teplé společně s rozmarýnem, bobkovým listem a hrubou solí zalisujeme. Tímto procesem výroby je zbavíme přebytečného tuku. Použité bylinky se postarají o příjemné provonění.

Vepřová kotleta

Vepřovou kotletu vcelku naložíme na 5 dní do hrubé mořské soli a cukru. Poté ji obalíme vlastní směsí koření složenou z černého a zeleného pepře a na 21 dní zavěsíme do zrárny masa při teplotě 22 °C. Podobným způsobem připravujeme celou škálu dalších sušených mas, klobásků a uzenin, které můžete ochutnat v našem à la carte menu.

Sýry

Nabízíme lokální sýry jen z okruhu do 30 km, převážně ze 3 druhů mléka (kravské, kozí, ovčí) doplněné prověřenou klasikou.

Džem

Při jeho přípravě používáme pouze ovoce od naší zahradnice Lenky, která nám jej dodává pouze od prověřených místních pěstitelů. Nejlepší je vyzkoušet ho s palačinkami nebo třeba lívanci.

Smoothie

Pro jejich přípravu používáme ovoce a zeleninu sezónní nabídky. Tento nápoj dokáže dokonale zasytit a dodat tělu energii.

Ovoce a zelenina

Snažíme se o co možná nejširší nabídku převážně lokálního ovoce a zeleniny, která je podávána každý den čerstvá.

Domácí limonády

Při jejich přípravě používáme vždy naprosto čerstvé sezonní ovoce, které bylo pěstováno bez použití pesticidů. Jeho zpracování probíhá u nás v co možná nejkratší době, abychom v největší míře zachovali jeho přirozenou chuť a aroma.

Zázvorovice

Očištěný a na velmi jemno nastrouhaný zázvor smícháme s medem, citronovou šťávou a zalijeme čistým alkoholem. V chladu necháme louhovat 10 dnů. Poté vycedíme přes jemné plátýnko. Tento životabudič je velmi příjemné a zdravé ochutnat po ránu.

Ořechovka

Mladé, ještě nezralé plody ořechů, sbírané nejlépe na svatého Jana, necháme společně s hřebíčkem, skořicí, pomerančovou a citrónovou kůrou ležet zalité čistým alkoholem několik měsíců. Vychutnáte si tak nádhernou chuť a vůni ořechů, obohacenou nádechy koření a citrusů.

Čaje

Nabízíme produkty společnosti Teekanne. Každý den mohou naši hosté vybírat z nabídky více jak 12 druhů čajů.