VÍTEJTE V CHATEAU DE FRONTIERE

Shape

Chateau de Frontiere / Hraniční zámeček je součástí rozlehlého komplexu Lednicko-valtického areálu, který je od roku 1996 zapsaný na Seznamu Světového kulturního dědictví UNESCO. Okouzlující krajinný celek o rozloze 283 km2 při hranici s Rakouskem je pokládán za nejrozsáhlejší komponovanou krajinu v Evropě a možná i na světě.

Nádherná klasicistní stavba zámečku propojuje, stejně jako ostatní stavby Lednicko-valtického areálu, unikátní architekturu s okolní přírodou a harmonicky a přirozeně zapadá do malebné krajiny vzácných lužních lesů. Součástí areálu Chateau de Frontiere / Hraniční zámeček je kromě zámku i čtyřhvězdičkový hotel, à la carte restaurant Chateau Petit, luxusní Restaurant ESSENS, vinný sklep i cyklobistro Les Vélos. Areál disponuje vyhřívaným venkovním bazénem a moderním wellness. Turistické centrum tak nabízí svým klientům kompletní servis s maximálním vyžitím. Mimo běžné rekreace je možné v areálu zámečku zajistit romantickou svatbu, oslavu narozenin, promoce či firemní teambuilding. Pro zájemce o školení je k dispozici technicky vybavená konferenční místnost a v prostorách zámeckého vinného sklepa je možné zajistit degustaci moravských vín.

Historie

Shape

CHATEAU DE FRONTIERE / Hraniční zámeček je klasicistní stavba postavená rodem Liechtensteinů v letech 1816 – 1827, kterou si nechal postavit Jan I. Josef z Liechtensteina za účelem relaxace a odpočinku, sloužil tedy jako letní sídlo šlechtického rodu. Jméno zámečku a nápis na fasádě průčelí stavby „Zwischen Österreich und Mähren“ nám připomíná, že pozemky, na nichž byl zámek postaven, původně náležely k Moravě, ale přibližně v době výstavby došlo k posunu zemské hranice mezi Markrabstvím moravským a Arcivévodstvím dolnorakouským do středu zámečku, kde tuto hranici tvořil potok vytékající z vázy u sochy ležící nymfy. [...]RESTAURANT ESSENS
RESTAURANT PARKING
CHILL OUT ZONE
Vinárna
BISTRO LES VÉLOS
ICE CREAM STAND
NATURE AMPHITHEATRE
BEEHIVE YARD
STATUE OF HYGIE
HOTEL
HOTEL PARKING
WELLNESS
BIKE STORAGE
CHEF´S GARDEN
CHATEAU PETIT
SWIMMING POOL
BOWLING

KARIÉRA